Zerówka B, lekcja 1.12.2018

Zerówka B, lekcja 1.12.2018

Zerówka B, lekcja 1.12.2018

Możliwość komentowania Zerówka B, lekcja 1.12.2018 została wyłączona

Dzisiejszą lekcję rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności. Temat nasz to poznajemy literkę Ss. Wspólne szukanie wyrazów zaczynających się literką S, kreślenia oraz sylabowanie wyrazów . Poprzez zabawę z sylabowaniem uczymy się czytać łącząc poznane samogłoski z poznanymi spółgłoskami. Dzieci budują nowe słownictwo i poznają stosunki przestrzenne tj. przodem, tyłem, bokiem do siebie, poprzez zabawę w parach która miała na celu pokazanie im tych różnic. W drugiej części zajęć rozmawialiśmy o porze roku Zimie. Opowiadając o sportach zimowych, ubraniach zimowych, zabawach w zimie. Prace plastyczną jaką wykonaliśmy to bałwan. Poniżej dodaje zdjęcie naszego bałwanka wykonanego przez dzieci , które były bardzo dumne ze swojej pracy. W trakcie wykonywania pracy wspólnie śpiewaliśmy piosenką Arki Noego,, Świeć Gwiazdeczko Świec” (Proszę rodziców o pomoc w nauce piosenki , dzieci będą ją śpiewać w szkole na Jasełkach).


Zadanie domowe to nauka literki S w zeszytach oraz książce na str.98,99.

Dziękuję.

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top