Zerówka B, lekcja 10.03.2018

Możliwość komentowania Zerówka B, lekcja 10.03.2018 została wyłączona

Witamy w naszej klasie!

Sobotnie zajęcia rozpoczęły się konkursem recytatorskim. Całą klasą przeszliśmy do innej sali i słuchaliśmy odważnych dzieci , które prezentowały swoje wiersze. Wszystkim chętnym poszło świetnie! Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 24.03.
Po Wierszowisku wróciliśmy do naszej klasy na zajęcia. Poznaliśmy kolejne pomieszczenie domu : pokój dzienny. Poznawaliśmy sprzęty pokoju, zwierzęta i zainteresowania dzieci. Budowaliśmy słownictwo opowiadająć co widzimy na rysunkach, opowiadaliśmy jak wyglądają pokoje w naszych domach.
Dzisiaj poznaliśmy literkę P p. Odgadywaliśmy słowa i dzieliliśmy je na sylaby. Okazało się ,że literka P jest bardzo popularna i jest bardzo dużo słow rozpoczynających się na nią. Następnie ćwiczyliśmy motorykę ręki, pisaliśmy literkę, rozwiązywaliśmy rebusy i kolorowaliśmy. Kolejno przeszliśmy do czytania sylab a następnie słow i całych zdań.

Na drugiej części zajęć, zajeliśmy się tematem Wiosny. Dowiedzieliśmy kiedy się rozpoczyna i co się wtedy dzieje w naszym otoczeniu, dzieci opowiadały z czym się kojarzy . Przeczytaliśmy wiersz Wiosenny spacer- Małgorzaty Strzałkowskiej. Zadaniem dzieci było zapamiętanie nazw zwierząt jakie pojawiły sie w wierszu. Rozwijaliśmy pamięć słuchową.
Kolejnym ciekawym zadaniem z którym sobie świetnie poradziliśmy było poznanie cyklu życiowego motyla. Poszerzaliśmy wiedzę o świecie, poznaliśmy wszystkie etapy rozwoju.
Dla rozluźnienia pobawiliśmy się w zabawy językowe. Tworzyliśmy zdrobnienia do nazw zwierząt poznanych w wierszu Wiosenny spacer. Było to trudne zadanie, ale bardzo zabawne.

Praca domowa

• Ćwiczenia strona 58, 59

• Dokończyć rysunek który powiesimy na naszej tablicy

• Dokończyć pisownię literki Pp w zielonym zeszycie