Zerówka B, lekcja 11.05.2019

Możliwość komentowania Zerówka B, lekcja 11.05.2019 została wyłączona
Witam Rodziców.
W dniu dzisiejszym tematem naszych zajęć był plac zabaw oraz wprowadzenie litery B. Celem wychowawczym moim było przedstawienie dzieciom jak powinniśmy zachować się na placu zabaw oraz zapoznanie ze słownictwem dotyczącym parku, placu zabaw, urządzeń . Dzieci opowiadały jak wygląda ich plac zabaw oraz w jakie zabawy lubią się bawić. Kształciliśmy spostrzegawczość w ćwiczeniu na str. 86. Druga cześć lekcji rozpoczęliśmy od zabawy ,,Baloniku mój malutki,, oraz ,, Sensoryczne baloniki, czyli  zabawka która miała na celu  rozwijanie zmysłu dotyku. Baloniki zostały przygotowane przeze mnie w domu, wyplenione  rożnymi materiałami tj. mąka, kawa, woda, kasza. Dzieci ściskając, gniotąc je miały za zadanie odgadnąć co się w nich znajduje. Po czym wprowadziliśmy literkę B na przykładzie wyrazu balon. Wspólnie szukaliśmy wyrazów zaczynających się na literę B. Dzieci podchodziły do tablicy zapisując swoja literkę B oraz kreśląc ja w naszych książeczkach. Sylabowanie i głoskowanie wyrazów oraz czytanie tekstu w książce. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczna ,,Balon,,.

Zadanie domowe to nauka kreślenia literki B oraz nauka czytania w naszych zeszytach.

Pozdrawiam