Zerówka B, lekcja 13.04.2019

Możliwość komentowania Zerówka B, lekcja 13.04.2019 została wyłączona

Witam rodziców.
W dniu dzisiejszym tematem naszych zajęć jest pora roku wiosna, oraz zapoznanie dzieci ze słownictwem dotyczącym zmian w przyrodzie i z wieloma czynnościami i stanami związanymi z wiosna. Wykonanie rysunku z panią wiosna oraz kolorowanie wiosennych kwiatków. Dzieci wysłuchały wierszyka o pani wiośnie. W drugiej części lekcji poznajemy literkę W na przykładzie wyrazu wazon. Analiza sylabowa i głoskowa wyrazu. Wspólne kreślenie literki W na tablicy oraz naszych książeczkach. Dzielenie wyrazów na sylaby i kształcenie słuchu fonetycznego. Wysłuchanie rymowanki z literka W. Czytanie sylab otwartych i zamkniętych .Objaśnienie dzieciom wyrazów nowo poznanych tj.wianek , sowa, sarenka. Pod koniec zajęć rozmawialiśmy wspólnie na temat zbliżających się Świat Wielkanocnych, kiedy obchodzimy świata i jakie są z nim związane zwyczaje. Dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne które zawisły na naszej tablicy na korytarzu. Prace pt. Wielkanoc.

Na zadanie domowe dzieci otrzymały ksero do nauki kreślenia literki W, w naszych zeszytach.

Pozdrawiam.