Zerówka B, lekcja 15.06.2019

Możliwość komentowania Zerówka B, lekcja 15.06.2019 została wyłączona

Tematem naszej lekcji było zbliżające się lato i wakacje oraz poznanie literki H.

W pierwszej części zajęć rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa podczas wakacji oraz dzieci opowiadały swoim kolegom gdzie pojada na wakacje oraz co będą robić. Dzieci zapoznały się ze słownictwem dotyczącym wakacji, zabaw, wycieczek. Wprowadzenie pojęć -blisko-daleko.

W drugiej części dzieci poznają literkę H na przykładzie wyrazu – herbata. Analiza sylabowa i głoskowa wyrazu. Wspólne szukanie wyrazów zaczynających na literkę H oraz kreślenie literki H w książeczkach . Czytanie w książce str.105. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczna z okazji Dnia Ojca.

Zadanie domowe nauka kreślenia literki H w naszych zeszytach.

Pozdrawiam