Zerówka B, lekcja 16.03.2019

Zerówka B, lekcja 16.03.2019

Zerówka B, lekcja 16.03.2019

Możliwość komentowania Zerówka B, lekcja 16.03.2019 została wyłączona
Witam Rodziców .
W dniu dzisiejszym tematem naszej lekcji były posiłki oraz wprowadzenie litery G. Po sprawdzeniu obecności wspólnie powtórzyliśmy temat z ostatniej lekcji jakim była kuchnia oraz literka N. Po czym przeszliśmy do  tematu posiłki. Rozmawialiśmy o zdrowym jedzeniu. Dzieci poznały nazewnictwo poszczególnych posiłków związanymi z porami dnia. Opowiadały kolegom jakie są ich ulubione przysmaki , oraz czym jest zdrowe jedzenie. Po czym wykonały prace plastyczna z  użyciem talerzyków plastikowych umieszczając  jedzenie które według nich jest zdrowe i nie zdrowe. W części drugiej naszych zajęć dzieci poznały literkę G. Dzieci kreśliły literkę g na tablicy oraz książeczkach. Wspólnie szukaliśmy wyrazów zaczynających się na literka g. Dzieliliśmy wyrazy na sylaby i czytaliśmy metoda sylabową. Po wykonanych zadaniach rozmawiałam z dziećmi o zbliżającym się dniu wiosny, kiedy się zaczyna i jakie są z nią związane zwyczaje. Na koniec dzieci wykonały piękne prace plastyczne pt,,Pani Wiosna.
 

Zadanie domowe: w książeczkach na stronie 50/51 oraz nauka kreślenia literki G w naszych zeszytach. Nie które dzieci wciąż maja problemy z czytaniem, proszę rodziców o pomoc w domu i czytaniu razem z dzieckiem.
 
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top