Zerówka B, lekcja 17.11.2018

Możliwość komentowania Zerówka B, lekcja 17.11.2018 została wyłączona

W dniu dzisiejszym poznaliśmy literkę Y. Zadania z literka to kreślenie i nauka jej zapisu jak również sylabowanie wyrazów i dzielenie na głoski. Dzieci otrzymały szablon literki Y dużej i małej, którą miały za zadanie wykleić papierem kolorowym w ulubionym kolorze. W drugiej części zajęć dzieci poznały stosunki przestrzenne tj. z przodu, z tyłu, w środku. Wspólne zadania i zabawa, która przeprowadziliśmy na lekcji miały na celu przybliżyć dzieciom znaczenia i różnice tych pojęć. Poznaliśmy również liczbę 9 i 10 powtarzając przy tym wszystkie dotychczas poznane liczby. Dzisiejsza lekcja zamyka partię materiału dotycząca nazw kolorów, kształtów, wzorów i liczb, które wspólnie powtórzyliśmy razem z dziećmi. Zadanie domowe to nauka kreślenia literki Y w zeszytach.