Zerówka B, lekcja 20.01.2018

Możliwość komentowania Zerówka B, lekcja 20.01.2018 została wyłączona

Witam w naszej klasie!

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od występu z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.Wszyscy rodzice jak i obecni dziadkowie byli bardzo wzruszeni naszymi piosenkami. Po występie był mały poczęstunek i chwila zabawy i rozluźnienia przed lekcjami.

Tematem dzisiejszych zajęć było poznanie literki Jj.

Rozwiązywaliśmy zadania zaczynając od karty pracy ze strony 20-25. Poznaliśmy nazwy rzeczy które możemy znaleźć w szafie.Dzieliliśmy odzież na zimową i letnią.Następnie poznaliśmy słowa na literkę „j” i próbowaliśmy dzielić te słowa na sylaby.Pokazałam jak prawidłowo powinniśmy pisać tą literkę i pracowaliśmy nad motoryką ręki. Pisaliśmy także sylaby ja, jo, ju, je, poprzez ich pisanie uczymy się łączenia liter.

Przeszliśmy do czytania krótkich zdań zawierających słowa z naszą dzisiejszą literką. Na koniec lekcji sprawdziłam prace domowe i czytaliśmy czytankę którą przekazałam dzieciom do ćwiczenia na poprzednich zajęciach. Wyszło nam całkiem nieźle!

W kolejną sobotę tj. 27.01 od godziny 16:30 bawimy się w auli na Balu Karnawałowym!!! Zachęcam do obecności, będą gry,zabawy,loterie i wiele wiele innych! Mile widziane przebrania karnawałowe!!! ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ RODZEŃSTWO!

Praca domowa

* karty pracy str 26,27

*pisanie literki J j w zielonych zeszytach

Kamila Majchrzak