Zerówka A, lekcja 20.01.2018

Możliwość komentowania Zerówka A, lekcja 20.01.2018 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy kolejną literę „K” i „k”. Wspólnie zastanawialiśmy się, jakie wyrazy zaczynają się na tą literkę. Udało nam się znaleźć ich całkiem sporo. Następnie wykonaliśmy karty pracy związane z literką próbując utrwalić sobie jej pisownie. Pani przygotowała dla nas karty pracy oraz zadania, dzięki którym utrwalaliśmy sobie sylabizowanie i głoskowanie. Ćwiczyliśmy też nasz słuch fonematyczny wysłuchując głoski na początku i końcu wyrazu.

Na drugiej części zajęć rozmawialiśmy na temat garderoby. Utrwalaliśmy sobie słownictwo związane z ubraniami oraz czynnościami dotyczącymi ubierania się. Próbowaliśmy podzielić ubrania na zimowe i letnie. Następnie naszym zadaniem było opowiedzenie, co znajduje się w naszych szafach w domu.  Na zakończenie zajęć wystąpiliśmy w przedstawieniu z okazji dnia Dziadka i Babci.

Za tydzień zapraszamy wszystkie dzieci na Bal Karnawałowy o godzinie 16.30- przebrania obowiązkowe

Zapraszamy chętne dzieci do Klubu Tańca Ludowego – zajęcia odbywają się w każdy czwartek o godzinie 18.15.

Zapraszamy także do udziału w kole teatralnym – zajęcia będą odbywały się w soboty o godzinie 12:30 – po więcej informacji na temat obu kół odsyłam do Pani Dyrektor.

Praca domowa:

• kserówki str. 18 – 19