Zerówka B, lekcja 20.10.2018

Możliwość komentowania Zerówka B, lekcja 20.10.2018 została wyłączona

W dniu dzisiejszym poznaliśmy literkę ,,O o,,. Razem z dziećmi ćwiczyliśmy jej zapis na tablicy i w zeszytach. Wspólnie szukaliśmy wyrazów  zaczynających się literką O, jak  również kształciliśmy słuch fonetyczny poprzez sylabowanie wyrazów. Poznaliśmy liczby 5 i 6 kreśląc ja w zeszytach.

Po przerwie odbyły się zajęcia ruchowe w auli na dole gdzie wspólnie razem z przedszkolakami  śpiewaliśmy i tańczyliśmy ucząc się przy tym odróżniać prawą i lewą stronę. Tematem drugiej części zajęć było moje ciało i orientacja w przestrzeni. Umieszczając na tablicy duży plakat ciała człowieka  opowiedziałam dzieciom jaka jest jego budowa i  jak się dzieli na części. Wspólnie odbijaliśmy nasze dłonie na kartce ucząc się która ręka to prawa a która lewa wskazując przy tym kierunki prawo i lewo.

Z okazji  zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych wręczyłam dzieciom do pokolorowania znicze opowiadając im o tym ważnym dniu obchodzonym w Polsce. Wspomniałam również  o Halloween które jest obchodzone w Anglii porównując te dwa Święta dzieciom i wykonaliśmy wspólnie prace plastyczne pajączka. Poniżej załączam prace wykonane przez moje dzieci .

Na zadanie domowe umieściłam w zeszytach literkę O do ćwiczenia jak również zadanie na str.65.

DZIĘKUJE.