Zerówka B, lekcja 27.01.2018

Zerówka B, lekcja 27.01.2018

Zerówka B, lekcja 27.01.2018

Możliwość komentowania Zerówka B, lekcja 27.01.2018 została wyłączona

 

Witamy w naszej klasie!

Dzisiaj się działo!

Zaczęliśmy jak zawsze od sprawdzenia listy obecności i prac domowych! Jakie piękne litery jJ pojawiły się w zeszytach!

Dzisiejszego dnia poznaliśmy nową literkę k K. Pracowaliśmy na materiałach z podręcznika ze stron 12-17.

Poznaliśmy kolejne pomieszczenie znajdujące się w domu : sypialnię. Postępowaliśmy zgodnie z poleceniami z książki. Uczyliśmy się przedmiotów znajdujących w sypialni, zdobiliśmy firankę wzorami szlaczków, kolorowaliśmy kołderkę.

Następnie szukaliśmy słów na literkę kK, ćwiczyliśmy pisanie i okazało się , że ta litera wcale nie jest bardzo trudna. W następnej kolejności przeszliśmy do dzielenia na sylaby i głoski . Zaznaczaliśmy w ćw. 6 okienka, w których słyszeliśmy dźwięk literki k. Przeszliśmy do czytania sylab: ka, ke ,ki, ko, ku,ak,ek,ik,ok,uk,yk a następnie do czytania krótkich zdań.

Po przerwie odwiedziła nas Pani Nina- szkolny Logopeda. Pani Nina pokazywała nam eksperymenty z farbami!!!

Po zajęciach z Panią Niną rozpoczęliśmy kolejny temat : Karnawał.

Przeczytaliśmy wiersz Zbigniewa Dmitroca , opowiedziałam dzieciom na czym polega karnawał . Omawialiśmy obrazek załaczony do wiersza. Opowiadaliśmy o strojach i przebraniach które zakłada się na zabawę karnawałową. Na koniec zajęć przystąpiliśmy do tworzenia naszych pięknych masek karnawałowych! Wycinaliśmy, kolorowaliśmy, przyklejaliśmy , ahhh jak dzisiaj dużo się działo!


Praca domowa

  • wklejona do zielonego zeszytu strona a4 z literką K, sylabami i wyrazami(proszę o ćwiczenie pisania) niektóre dzieci pracujące szybciej na lekcji mają troszkę uzupełnione

  • kserówki/ podręcznik strona 18,19

 

Kamila Majchrzak

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top