Zerówka B, lekcja 27.01.2018

Możliwość komentowania Zerówka B, lekcja 27.01.2018 została wyłączona

Witamy w naszej klasie!

Dzisiaj się działo!

Zaczęliśmy jak zawsze od sprawdzenia listy obecności i prac domowych! Jakie piękne litery jJ pojawiły się w zeszytach!

Dzisiejszego dnia poznaliśmy nową literkę k K. Pracowaliśmy na materiałach z podręcznika ze stron 12-17.

Poznaliśmy kolejne pomieszczenie znajdujące się w domu : sypialnię. Postępowaliśmy zgodnie z poleceniami z książki. Uczyliśmy się przedmiotów znajdujących w sypialni, zdobiliśmy firankę wzorami szlaczków, kolorowaliśmy kołderkę.

Następnie szukaliśmy słów na literkę kK, ćwiczyliśmy pisanie i okazało się , że ta litera wcale nie jest bardzo trudna. W następnej kolejności przeszliśmy do dzielenia na sylaby i głoski . Zaznaczaliśmy w ćw. 6 okienka, w których słyszeliśmy dźwięk literki k. Przeszliśmy do czytania sylab: ka, ke ,ki, ko, ku,ak,ek,ik,ok,uk,yk a następnie do czytania krótkich zdań.

Po przerwie odwiedziła nas Pani Nina- szkolny Logopeda. Pani Nina pokazywała nam eksperymenty z farbami!!!

Po zajęciach z Panią Niną rozpoczęliśmy kolejny temat : Karnawał.

Przeczytaliśmy wiersz Zbigniewa Dmitroca , opowiedziałam dzieciom na czym polega karnawał . Omawialiśmy obrazek załaczony do wiersza. Opowiadaliśmy o strojach i przebraniach które zakłada się na zabawę karnawałową. Na koniec zajęć przystąpiliśmy do tworzenia naszych pięknych masek karnawałowych! Wycinaliśmy, kolorowaliśmy, przyklejaliśmy , ahhh jak dzisiaj dużo się działo!

Praca domowa

• wklejona do zielonego zeszytu strona a4 z literką K, sylabami i wyrazami(proszę o ćwiczenie pisania) niektóre dzieci pracujące szybciej na lekcji mają troszkę uzupełnione

• kserówki/ podręcznik strona 18,19

Kamila Majchrzak