Zerówka B, lekcja 30.03.2019

Zerówka B, lekcja 30.03.2019

Zerówka B, lekcja 30.03.2019

Możliwość komentowania Zerówka B, lekcja 30.03.2019 została wyłączona

Witam Rodziców.

W dniu dzisiejszym tematem naszych zajęć były urodziny i literka R. W pierwszej części zajęć rozmawiałam z dziećmi na temat urodzin. Jak obchodzimy urodziny, jakie dekoracje używamy oraz zwyczaje jakie towarzysza nam gdy obchodzimy urodziny. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę Sto lat oraz wykonaliśmy ćwiczenia z podręcznika. Po czym wszystkie dzieci usiadły w kółeczku i wspólnie wysłuchały bajki pt,, O księżniczce zaklętej w żabie,, wykonując na koniec rysunek. W drugiej części zajęć wprowadziłam literkę R na przykładzie rak. Wspólnie szukaliśmy wyrazów zaczynających się na literkę R oraz kreśliliśmy R na tablicy. Dzieliliśmy wyrazy na sylaby i głoski. Czytaliśmy tekst w książeczkach. Dzieci wysłuchały kilku zagadek z nasza poznana literka R. W czasie zajęć zrobiłam dzieciom 5 minut przerwy (gdyż szybko się nudzą ;)) i wspólnie wykonaliśmy kilka ćwiczeń i krótka zabawę z muzyka w tle. Na koniec zajęć dzieci wykonały piękne ramki z okazji Dnia Mamy.


Na zadanie domowe kreślenie literki R w naszych zeszytach.

Pozdrawiam

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top