Zerówki, lekcja 02.12.2017

Zerówki, lekcja 02.12.2017

Zerówki, lekcja 02.12.2017

Możliwość komentowania Zerówki, lekcja 02.12.2017 została wyłączona

Lekcję rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności i prac domowych. Temat lekcji : Pory roku-Zima. Poznajemy literkę Tt.
Zaczęliśmy od rozwiązywania zadań ze strony 108. Poznawaliśmy sporty zimowe i sprzęt sportowy którym się posługujemy. Wymienialiśmy ulubione zabawy na śniegu, lepiliśmy bałwana wykonując odpowiednie ruchy ramion i rzucaliśmy śnieżkami . Dzieci bawiły się naprawdę świetnie!
Następnie poruszyłam temat bezpieczeństwa w zimie podczas zabaw, sportów i innych czynności. Kształtowaliśmy umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego poprzez odpowiadanie na pytania. Uświadamiałam dzieci o konieczności zachowywania bezpieczeństwa. Byłam pod ogromnym wrażeniem, dzieci na ten temat wiedziały naprawdę bardzo dużo. Czytaliśmy zagadki oraz rozwiązywaliśmy zimowy quiz. Pod koniec pierwszej części zajęć odwiedził nas ksiądz. (0a)
Na drugiej części zajęć ćwiczyliśmy motorykę ręki poprzez pisanie literki Tt. Uczniowie odgadywali słowa na tą literkę, dzieliły na sylaby I czytały krótkie teksty. Następnie przeszliśmy do nauki piosenki „Świeć gwiazdeczko świeć” Arki Noego którą zaprezentują wraz z innymi klasami na Jasełkach 16 grudnia podczas Mikołajek. Na koniec lekcji odwiedziła nas Pani Nina-szkolny logopeda. (0a)


Praca domowa:
Zadania z materiałów na których pracowały dzieci strony 114 i 115
Ćwiczymy piosenkę którą przekazałam dzieciom(odnaleźć ja można na YouTube)

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top