Zerówki, lekcja 05.05.2018

Zerówki, lekcja 05.05.2018

Zerówki, lekcja 05.05.2018

Możliwość komentowania Zerówki, lekcja 05.05.2018 została wyłączona

 

Witamy w Klasach 0a i 0b.

Wychowawca klas: mgr Luiza Cichewicz.

 

W ostatnią sobotę 05.05.2018 roku zajęcia w Polskiej Szkole w Bradford rozpoczęliśmy jak zawsze od sprawdzenia listy obecności. Później Pani sprawdzała nasze prace domowe w tym naukę naszego czytania. Następnie z racji ostatnich świąt majowych wykonywaliśmy flagi biało – czerwone Polski malując je farbami. Czytaliśmy również a następnie próbowaliśmy powiedzieć z pamięci piękny wiersz Czesława Janczarskiego ,,Powiewa Flaga,,. Kolejno przeszliśmy do naszego tematu zajęć a mianowicie był to temat Budujemy słownictwo związane z Czynnościami. Poznaliśmy kilka podstawowych zabaw i sportów związanych z latem i wakacjami. Później każdy z nas opowiadał które z tych czynności wykonuje zawsze latem . Każde dziecko podawało swój przykład. Nazywaliśmy różne rzeczy związane z tematem zajęć i dzieliliśmy je na sylaby, wyklaskując. Następnie robiliśmy ćwiczenia w książkach związane z tematem zajęć.

Na drugiej części zajęć po przerwie pracowaliśmy dalej z podręcznikiem. Naszym tematem była literka H i h. Ćwiczyliśmy pisownie literki H i h. Robiliśmy ćwiczenia w naszych książkach. Nazywaliśmy po kolei różne przedmioty zaczynające się na literkę H oraz dzieliliśmy je na sylaby. Wszyscy razem z Panią musieliśmy je wyklaskiwać. Ćwiczyliśmy również motorykę ręki pisząc literkę H, h. Ćwiczyliśmy czytanie krótkich zdań z literką H i h.


Praca domowa:

Zadanie 1 strona 106.

Zadanie 2 i 3 strona 107.

 

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top