Zerówki, lekcja 11.11.2017

Zerówki, lekcja 11.11.2017

Zerówki, lekcja 11.11.2017

Możliwość komentowania Zerówki, lekcja 11.11.2017 została wyłączona

Witamy w Klasach 0a i 0b.

Wychowawca klas: mgr Luiza Cichewicz.

 

Nasze ostatnie zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole w Bradford 11.11.2017 roku rozpoczęliśmy jak zawsze od sprawdzenia listy obecności. Następnie Pani sprawdzała nasze prace domowe. Na pierwszej części zajęć zajmowaliśmy się Świętem 11 Listopada czyli Narodowym Świętem Niepodległości. Uczyliśmy się wierszyka Kto Ty Jesteś? Polak Mały. Śpiewaliśmy sobie piosenkę Jesteśmy Polką i Polakiem. Robiliśmy na dużych szarych kartkach papieru odciski naszych biało – czerwonych dłoni, które wcześniej malowaliśmy farbami. Wyszło nam to bardzo fajnie. Rozmawialiśmy również o naszych symbolach narodowych i kolorowaliśmy godło Polski. Klasa 0A była również na Auli na  Akademii z Okazji Święta 11 Listopada. Po Akademii omawialiśmy słownictwo związane z naszym najbliższym światem tzn co nas otacza. Budowaliśmy słownictwo.

Na drugiej części zajęć po przerwie poznaliśmy kolejną literkę a była to literka „L” i „l”. Ćwiczyliśmy pisownie literki „L” i „l”. Robiliśmy ćwiczenia w naszych książkach. Nazywaliśmy różne przedmioty zaczynające się na  literkę „L”. Dzieliliśmy je na sylaby. Wszyscy razem z Panią musieliśmy je wyklaskiwać. Ćwiczyliśmy również motorykę ręki pisząc literkę „L” i „l”.


Praca domowa:
Zadanie 1, 2, 3 strona 90
Zadanie 4, 5 strona 91

2

1

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top