Zerówki, lekcja 14.10.2017

Możliwość komentowania Zerówki, lekcja 14.10.2017 została wyłączona

Witamy w Klasach 0a i 0b.

Wychowawca klas: mgr Luiza Cichewicz.

Ostatnie zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole w Bradford tj 14.10.2017 roku rozpoczeliśmy jak zawsze od sprawdzenia listy obecności. Później Pani sprawdzała nasze prace domowe. Kolejno przeszliśmy do naszego tematu zajęć a mianowicie był to temat Moje ciało. Poznaliśmy kilka podstawowych części ciała takich jak : głowa, tułów, noga, stopa, ręka, dłoń. Później każdy z nas pokazywał poznane części ciała. Nazywaliśmy je i dzieliliśmy na sylaby. Następnie robiliśmy ćwiczenia w książkach związane z częściami ciała. O godzinie 9.40 odbyła się na auli Akademia z Okazji Dnia Nauczyciela. Braliśmy w niej udział razem z naszą Panią. Słuchaliśmy występów naszych starszych kolegów. Bardzo nam się podobało. Po powrocie do klasy przeszliśmy dalej do naszego tematu zajęć a mianowicie Orientacji w przestrzeni. Budowaliśmy nasze słownictwo na ten temat. Poznaliśmy prawą i lewą stronę.Robiliśmy ćwiczenia w książkach z tym związane.

20171014_151530

Na drugiej części zajęć po przerwie pracowaliśmy dalej z podręcznikiem. Naszym tematem była literka O. Ćwiczyliśmy pisownie literki O i o. Robiliśmy ćwiczenia w naszych książkach. Nazywaliśmy po kolei różne przedmioty zaczynające się na literkę O oraz dzieliliśmy je na sylaby. Wszyscy razem z Panią musieliśmy je wyklaskiwać. Ćwiczyliśmy również motorykę ręki pisząc literkę O i o.

20171014_151541

Praca domowa: