Zerówki, lekcja 21.04.2018

Możliwość komentowania Zerówki, lekcja 21.04.2018 została wyłączona

Witamy w Klasach 0a i 0b.

Wychowawca klas: mgr Luiza Cichewicz.

Ostatnie zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole w Bradford tj 21.04.2018 roku rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Później Pani sprawdzała nasze prace domowe. Następnie braliśmy udział w 15 minutowych warsztatach z okazji Dnia Ziemi. Można było zobaczyć na nich wiele ciekawych czynności lub wykonać samemu jakiś projekt lub doświadczenie związane z tematem warsztatów. Było bardzo ciekawie. Kolejno przeszliśmy do naszego tematu zajęć a mianowicie był to temat Budujemy słownictwo związane z Placem Zabaw. Poznaliśmy kilka podstawowych obiektów oraz czynności jakie można spotkać na placu zabaw. Później każdy z nas opowiadał o swoim ulubionym placu zabaw . Każde dziecko podawało swój przykład. Nazywaliśmy różne rzeczy związane z tematem zajęć i dzieliliśmy je na sylaby, wyklaskując. Następnie robiliśmy ćwiczenia w książkach związane z tematem zajęć. Był również u nas w klasie 0A na zajęciach Religii Ksiądz i rozmawiał z nami o Matce Bożej Fatimskiej. Następnie braliśmy udział w Apelu, gdzie były ogłoszone wyniki konkursu recytatorskiego Wierszowisko 2018. Oczywiście w naszej klasie zarówno 0A i 0B byli jego laureaci, którzy zostali nagrodzeni. Brawa dla tych dzieci.

Na drugiej części zajęć po przerwie pracowaliśmy dalej z podręcznikiem. Naszym tematem była literka B i b. Ćwiczyliśmy pisownie literki B i b. Robiliśmy ćwiczenia w naszych książkach. Nazywaliśmy po kolei różne przedmioty zaczynające się na literkę B oraz dzieliliśmy je na sylaby. Wszyscy razem z Panią musieliśmy je wyklaskiwać. Ćwiczyliśmy również motorykę ręki pisząc literkę B i b. Czytaliśmy krótkie zdania z literką B i b.

Praca domowa:

Zadanie 1 strona 90.

Zadanie 2, 3, 4 strona 91.