Zerówki, lekcja 21.10.2017

Zerówki, lekcja 21.10.2017

Zerówki, lekcja 21.10.2017

Możliwość komentowania Zerówki, lekcja 21.10.2017 została wyłączona

 

Witamy w Klasach 0a i 0b.

Wychowawca klas: mgr Luiza Cichewicz.

Ostatnie zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole w Bradford tj 21.10.2017 roku rozpoczeliśmy jak zawsze od sprawdzenia listy obecności. Później Pani sprawdzała nasze prace domowe. Kolejno przeszliśmy do naszego tematu zajęć a mianowicie był to temat Stosunki przestrzenne (w, na, nad, pod, obok). Poznaliśmy kilka podstawowych stosunków przestrzennych. Później każdy z nas pokazywał poznane stosunki przestrzenne w klasie i nazywaliśmy je na przykład Maja siedzi obok Tosi w szkolnej ławce albo Karolek siedzi na krześle albo bocian mieszka w gnieździe i wiele innych. Każde dziecko podawało swój przykład.  Nazywaliśmy różne miejsca i rzeczy związane z tematem zajęć i dzieliliśmy je na sylaby, wyklaskując.  Następnie robiliśmy ćwiczenia w książkach związane ze stosunkami przestrzennymi. Był również u nas w klasie na zajęciach Religii Ksiądz Prefekt i rozmawiał z nami o dobrym i złym święcie czyli o Uroczystości Wszystkich Świętych oraz o Haloween.

Na drugiej części zajęć po przerwie pracowaliśmy dalej z podręcznikiem. Naszym tematem była literka U i u. Ćwiczyliśmy pisownie literki U i u. Robiliśmy ćwiczenia w naszych książkach. Nazywaliśmy po kolei różne przedmioty zaczynające się na literkę U oraz dzieliliśmy je na sylaby. Wszyscy razem z Panią musieliśmy je wyklaskiwać. Ćwiczyliśmy również motorykę ręki pisząc literkę U i u.


Praca domowa:
Zadanie 1 strona 74.
Zadanie 2 strona 75.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top