Zerówki, lekcja 28.04.2018

Zerówki, lekcja 28.04.2018

Zerówki, lekcja 28.04.2018

Możliwość komentowania Zerówki, lekcja 28.04.2018 została wyłączona

 

Witamy w Klasach 0a i 0b.

Wychowawca klas: mgr Luiza Cichewicz.

Nasze ostatnie zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole w Bradford tj 28.04.2018 roku rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Później Pani sprawdzała nasze prace domowe oraz umiejętności naszego czytania. Kolejno przeszliśmy do naszego tematu zajęć a mianowicie był to temat Budujemy słownictwo związane z Ludźmi wokół Nas. Poznaliśmy kilka podstawowych zawodów jakie ludzie wykonują na całym świecie, oraz czynności jakie można spotkać przy danym zawodzie. Później każdy z nas opowiadał kim chciałby zostać w przyszłości . Każde dziecko podawało swój przykład. Nazywaliśmy różne rzeczy związane z tematem zajęć i dzieliliśmy je na sylaby, wyklaskując. Następnie robiliśmy ćwiczenia w książkach związane z tematem zajęć. Tej soboty braliśmy również udział w bardzo ciekawych Warsztatach zatytułowanych Zdrowy Styl Życia. Poznaliśmy na nich między innymi 10 zasad zdrowego odżywiania. Dowiedzieliśmy się również jak ważna w naszym życiu jest aktywność fizyczna oraz sen. Mogliśmy spróbować na tych warsztatach zdrowych warzyw czy owoców oraz soków. A także wykonać pyszną zdrową sałatkę czy kanapkę. Było naprawdę super.

Na drugiej części zajęć po przerwie pracowaliśmy dalej z podręcznikiem. Naszym tematem była literka Ł i ł. Ćwiczyliśmy pisownie literki Ł i ł. Robiliśmy ćwiczenia w naszych książkach. Nazywaliśmy po kolei różne przedmioty zaczynające się na literkę Ł oraz dzieliliśmy je na sylaby. Wszyscy razem z Panią musieliśmy je wyklaskiwać. Ćwiczyliśmy również motorykę ręki pisząc literkę Ł i ł. Czytaliśmy krótkie zdania z literką Ł i ł.


Praca domowa:

Zadanie 1 i 2 strona 98.

Zadanie 3 i 4 strona 99.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top